Abroach Ладно валани челик секција производствена линија - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Abroach Ладно валани челик секција производствена линија

Краток опис:

Таа е специјализирана за ладно валани челик секција со широк шири користи за металургија, градежништво, транспорт, машини и возила индустрии. Таа ги зема челични ленти како суровина, произведува ладно валани челик секција од ладно валани секција формирање технологија во согласност со барањето. Овој вид на технологија е напредната и сигурен, PROFIBUS  технологија, исто така, е донесен за системот за контрола. Сите овие се обезбеди високо синхронизација точноста и висок квалитет на производот. Сите индикатори и оперативни трошоци се контролирани на ниво на Лоу, кој е во голема мера наградени од страна на производителите.


детали за производот

Тагови производ

модел

лента ширина

mm

големина

mm

дебелина

mm

Формирање брзина m / min

Lw100

40-100

10 × 10-25 × 25

0,5-2,0

20-80

LW200

80-200

20 × 20-50 × 50

1,0-3,0

20-80

LW400

200-400

50 × 50-100 х 100

2,0-5,0

20-60

LW600

240-600

60 × 60-150 × 150

2,0-7,0

20-60

LW800

320-800

80 × 80-200 x 200

2,5-10,0

20-40

LW1050

400-1050

100 х 100-250 × 250

3,0-12,7

15-30

LW1250

480-1250

120 × 120-300 х 300

3,0-14,0

10-25

LW1400

600-1400

150 × 150-350 × 350

4,0-16,0

8-20

LW1600

800-1600

200 × 200-400 × 400

6,0-18,0

8-15

LW2000

1000-2000

250 × 250-500 × 500

6,0-20,0

8-15

LW2200

1100-2200

280 × 280-550 × 550

6,0-22,0

8-15

Забелешка: Ние можеме да дизајн и производство тркалаат формирање машина според условот на купувачи ..


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!