API цевка мелница - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

API цевка мелница

Краток опис:

API цевка мелница е специјализирана за производство на заварени цевки директно за нафта и природен гас. Преземање на топло валани челични како суровина, го произведе потребните цевки, преку формирање ладна тркалаат и соодветни методи за заварување како HF заварување, ЕПП заварување и така натаму. целата производна линија усвојува технологија за формирање "ZTF", која е развиена од страна на самите себе во комбинација со напредна јапонската технологија FFX. (Тоа не е никаква потреба да се промени ролки во делот дефект)

 

 


детали за производот

Тагови производ

Материјали : L245, L360, A53, J55, N80, X42, X46, X52, X56, X60, X65, X70
Опрема предности:
√ Успешно произведени голем директно цвест API цевка производствена линија во Кина со Макс OD 720mm
√ однесуваат на висока јачина челик и голема дебелина
формирање процес √ ZTF спаси ролери до 60%
√ Електрична контрола и автоматско прилагодување, висока прецизност, висок ролери промена на брзината

модел

круг цевка

mm

дебелина

mm

Работа spead

m / min

 

ERW140

Ф60-Ф140

2,0-5,0

60

Прочитај повеќе

ERW165

Ф76-Ф165

2,0-6,0

50

Прочитај повеќе

ERW219

Ф89-Ф219

2,0-8,0

50

Прочитај повеќе

ERW273

Ф114-Ф273

3,0-10,0

45

Прочитај повеќе

ERW325

Ф140-Ф325

4,0-12,7

40

Прочитај повеќе

ERW377

Ф165-Ф377

4,0-14,0

35

Прочитај повеќе

ERW406

Ф219-Ф406

6,0-16,0

30

Прочитај повеќе

ERW508

Ф273-Ф508

6,0-18,0

25

Прочитај повеќе

ERW660

Ф325-Ф660

6,0-20,0

20

Прочитај повеќе

ERW720

Ф355-Ф720

6,0-22,0

20

Прочитај повеќе

 Т echnical проток

Скролувајте нагоре → Uncoiler → зацрвстувањето крајот → израмнување → Авто-сечење и заварување → Хоризонтална Акумулаторски → Газа UT → Формирање (ZTF) → индукција HF заварување → отстранување на надворешните брус → Отстранување на внатрешниот брус → полирање → Онлајн откривање → цвест annealer → воздухот за ладење → вода за ладење → Определувањето на големината → Пресечен → тек маса → Изедначување тест → End-со кои се соочува и закосување → хидростатично тестирање → Off-line UT Drifter тест → → → инспекција тежина и мерење должина → обложување и печатење → Пакување → Магацински

Забелешка: Ние можеме да дизајн и производство на одлуки цевка машина во согласност со барањата на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!