Директен плоштад на плоштадот цевки Мил - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Директен плоштад на плоштадот цевки Мил

Краток опис:

Тоа е директно се тркалаат на челични ленти и се наведнуваат на плоштад и правоаголен облик, тогаш тоа се обедини за да се заврши формирањето.

 

 


детали за производот

Тагови производ

Карактеристики и предности:
1) Споредба со круг во квадратни & правоаголник формирање на начин, на овој начин е подобро за обликот на работ на напречен пресек, релативно, полу-дијаметар на внатрешниот лак е мала, и гребенот е рамен, изглед е редовно.
2) целиот товар Линијата е ниска, особено големината делови.
3) Ширината на челични ленти е мал за 2,4-3% од круг во квадрат и правоаголник, тоа може да го спаси консумираат на суровина.
4) се адаптираат мулти-точка виткање начин, да се избегне аксијална сила и од страна на триење, намалување на чекор формирање додека се обезбеди квалитет, во меѓувреме го намали трошењето на енергија и ролери на триење.
5) се прилагодат на комбиниран тип ролери на повеќето од трибините, таа сфати дека еден сет на ролери може да произведе десетици квадратни & правоаголник цевки со различни спецификации, тоа намалување на продавница на ролери, ниски трошоците за 80% на ролери, брзо субсидирам промет, кратко време еден нов дизајн на производи.

Бр

модел

производи се движат

Дебелина (mm)

Брзина (m / min)

1

LW600

60 × 60-150 × 150 × 70 50-200 х 100

1,5-8

20-70

2

LW800

70 × 70-200 x 200 90 × 50-250 × 150

2-10

20-60

3

LW1000

90 × 90-250 × 250 120 × 60-300 x 200

3-12,7

15-50

4

LW1200

120 × 120-300 × 300 × 140 × 200 100-400

4-14

10-40

5

LW1600

170 × 170-400 × 400 200 × 150-500 х 300

4-16

10-30

6

LW2000

200 × × 500 200-500 150-600 250 × × 400

4-20

8-20

 Забелешка: Ние можеме да дизајн и производство на одлуки цевка машина во согласност со барањата на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!