ERW50 HF Хетеро заварени цевки производствена линија - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

ERW50 HF Хетеро заварени цевки производствена линија

Краток опис:

ERW50 висока фреквенција надолжно заварени мелница цевка производствена линија / цевка машина за правење / цевка е наменета за производство на заварени цевки од 20mm-50mm во OD и 0.8mm-3.0mm во дебелина на ѕид, како и соодветните квадратни и правоаголни цевки. 

 

Производи: ГИ, јаглероден челик и нерѓосувачки челични цевки наменети за металургија, градежништво, транспорт, машини и возила индустрии.

 

√ висока ефикасност на производството, брзина линија може да биде до 120 / min.

√ благородните, машината работи стабилно на висока брзина, со што се подобрува дава на производи.

√ ниска загуба, ниска загуба единица и ниски трошоци на производство.

√ висока точност, грешка дијаметар е само 0,5 / 100 на OD цевката.


детали за производот

Тагови производ

Основни технички информации на заварени цевки производствена линија

Производ и родот Тркалезна Спојување 20mm-50mm дебелина: 0.8mm-3.0mm
Плоштад & правоаголна цевка 15mm × 15mm -40mm × 40mm дебелина: 0.8mm-2.0mm
должина 6m-12м должина Толеранција: ± 3мм
производство брзина 20-120 m / min
капацитет на производство 15,000ton / година
потрошувачка Мил инсталиран капацитет 65 kW
линија Површина 50 (должина) x 4 милиони (ширина)
работник 6-8 работници
Необработен матерјал Јаглероден челик серпентина Q235B (ASTM GR · Д, σs 230)
ширина 65mm-190mm Дебелина: 0.8mm-3.0mm
калем проект 450-520mm
Калем OD Макс 1500mm
калем Тежина 1.0-2.0t

Т echnical проток

Лизгање нагоре → Uncoiling → стриже и заварување → спирала акумулатор → Формирање → индукција HF заварување → Надворешни брус отстранување → ладење → Определувањето на големината → Летечкиот видов → Стартувај табела → инспектор → Пакување → Магацински

122

F процесот orming

круг цевка процесот на формирање ладна тркалаат Добар ролери дизајн
Квадратни и правоаголни цевки Општи круг до плоштадот процес процесот на формирање на стабилна
Круг на плоштад со turkshead Добар квалитет цевки, постигнат иста дебелина на ѕид со тркалезни цевки

ERW производи Листа

модел

Круг цевка mm

Квадратни цевки mm

mm дебелина

Работа spead m / min

ERW20

Ф8-Ф20

6 × 6-15 × 15

0,3-1,5

120

Прочитај повеќе

ERW32

Ф10-Ф32

10 × 10-25 × 25

0,5-2,0

120

Прочитај повеќе

ERW50

Ф20-Ф50

15 × 15-40 × 40

0,8-3,0

120

Прочитај повеќе

ERW76

Ф32-Ф76

25 × 25-60 × 60

1,2-4,0

120

Прочитај повеќе

ERW89

Ф42-Ф89

35 × 35-70 × 70

1,5-4,5

110

Прочитај повеќе

ERW114

Ф48-Ф114

40 × 40-90 × 90

1,5-4,5

65

Прочитај повеќе

ERW140

Ф60-Ф140

50 × 50-110 × 110

2,0-5,0

60

Прочитај повеќе

ERW165

Ф76-Ф165

60 × 60-130 × 130

2,0-6,0

50

Прочитај повеќе

ERW219

Ф89-Ф219

70 × 70-170 × 170

2,0-8,0

50

Прочитај повеќе

ERW273

Ф114-Ф273

90 × 90-210 × 210

3,0-10,0

45

Прочитај повеќе

ERW325

Ф140-Ф325

110 × 110-250 × 250

4,0-12,7

40

Прочитај повеќе

ERW377

Ф165-Ф377

130 × 130-280 × 280

4,0-14,0

35

Прочитај повеќе

ERW406

Ф219-Ф406

170 × 170-330 × 330

6,0-16,0

30

Прочитај повеќе

ERW508

Ф273-Ф508

210 х 210-400 × 400

6,0-18,0

25

Прочитај повеќе

ERW660

Ф325-Ф660

250 × 250-500 × 500

6,0-20,0

20

Прочитај повеќе

ERW720

Ф355-Ф720

300 × 300-600 × 600

6,0-22,0

20

Прочитај повеќе


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!