ERW660 HF Хетеро заварени цевки производствена линија - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

ERW660 HF Хетеро заварени цевки производствена линија

Краток опис:

ERW720 висока фреквенција мелница надолжно заварени одлуки цевка производствена линија / цевка машина / цевката е наменета за производство на заварени цевки од 48mm-114mm во OD и 1.5mm-4.5mm во дебелина на ѕид, како и соодветните квадратни и правоаголни цевки. 

 

Производи: архитектонски структура цевки, API, цевки и други производи.

 

Опрема предности:

√ голем директно цвест заварени цевка производствена линија во Кина

√ однесуваат на висока јачина челик и голема дебелина

√ Суровини материјал може да биде челик серпентина и една плоча

формирање процес √ ZTF спаси ролери до 60%

√ Со директен технологија формирање плоштад, еден сет на ролери може да се произведуваат сите големини цевка

√ Електрична контрола и автоматско прилагодување, висока точност, висока брзина на промена ролери


детали за производот

Тагови производ

Основни технички информации на заварени цевки производствена линија

Производ и родот Тркалезна Спојување 325mm-660mm Дебелина: 6.0mm-20.0mm
Плоштад & правоаголна цевка -500mm 250mm × 250mm × 500mm Дебелина: 6.0mm-20.0mm
должина 6m-12м должина Толеранција: ± 3мм
производство брзина 20 m / min
капацитет на производство 180,000ton / година
потрошувачка Мил инсталиран капацитет 1200 kW
линија Површина 350 (должина) x 35m (ширина)
работник 6-8 работници
Необработен матерјал Јаглероден челик серпентина & челик Q235B (ASTM GR · Д, σs 230) и челик со висока цврстина

Т echnical проток

Лизгање нагоре → Uncoiling → стриже и заварување → спирала акумулатор → Формирање → индукција HF заварување → Надворешни брус отстранување → ладење → Определувањето на големината → Летечкиот видов → Стартувај табела → инспектор → Пакување → Магацински

122

F процесот orming

круг цевка процесот на формирање ладна тркалаат Добар ролери дизајн
процесот на формирање ZTF Зачувај ролери до 60% и реализација на електрични прилагодување контрола
Квадратни и правоаголни цевки Општи круг до плоштадот процес процесот на формирање на стабилна
Круг на плоштад со turkshead Добар квалитет цевки, постигнат иста дебелина на ѕид со тркалезни цевки
Процес на директно формирајќи во квадратен облик Еден сет на ролери може да се произведуваат сите големини цевки и реализира електрична контрола и автоматско прилагодување

ERW производи Листа

модел

Круг цевка mm

Квадратни цевки mm

mm дебелина

Работа spead m / min

ERW20

Ф8-Ф20

6 × 6-15 × 15

0,3-1,5

120

Прочитај повеќе

ERW32

Ф10-Ф32

10 × 10-25 × 25

0,5-2,0

120

Прочитај повеќе

ERW50

Ф20-Ф50

15 × 15-40 × 40

0,8-3,0

120

Прочитај повеќе

ERW76

Ф32-Ф76

25 × 25-60 × 60

1,2-4,0

120

Прочитај повеќе

ERW89

Ф42-Ф89

35 × 35-70 × 70

1,5-4,5

110

Прочитај повеќе

ERW114

Ф48-Ф114

40 × 40-90 × 90

1,5-4,5

65

Прочитај повеќе

ERW140

Ф60-Ф140

50 × 50-110 × 110

2,0-5,0

60

Прочитај повеќе

ERW165

Ф76-Ф165

60 × 60-130 × 130

2,0-6,0

50

Прочитај повеќе

ERW219

Ф89-Ф219

70 × 70-170 × 170

2,0-8,0

50

Прочитај повеќе

ERW273

Ф114-Ф273

90 × 90-210 × 210

3,0-10,0

45

Прочитај повеќе

ERW325

Ф140-Ф325

110 × 110-250 × 250

4,0-12,7

40

Прочитај повеќе

ERW377

Ф165-Ф377

130 × 130-280 × 280

4,0-14,0

35

Прочитај повеќе

ERW406

Ф219-Ф406

170 × 170-330 × 330

6,0-16,0

30

Прочитај повеќе

ERW508

Ф273-Ф508

210 х 210-400 × 400

6,0-18,0

25

Прочитај повеќе

ERW660

Ф325-Ф660

250 × 250-500 × 500

6,0-20,0

20

Прочитај повеќе

ERW720

Ф355-Ф720

300 × 300-600 × 600

6,0-22,0

20

Прочитај повеќе


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!