Со голема брзина цевки Мил - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Со голема брзина цевки Мил

Краток опис:

Висока забрзана мали димензии прецизна директно заварени цевки машина е специјализирана за производство на мали димензии директно заварени цевки за металургија, градежништво, транспорт, машини и возила индустрии. Преземање на долги челични ленти со одредена ширина како суровина, за производство на челични цевки во согласност со бараниот големина од ладно валани формирање & HF индуктивниот метод заварување. Висока брзина на производство, во текот на 120 / мин, висока точност, грешка дијаметар е само 0,5 / 100 на OD цевката.


детали за производот

Тагови производ

√ висока ефикасност на производството, брзина линија може да биде до 120 / min , далеку повеќе од заеднички цевка машина.

√ благородните, машината работи стабилно на висока брзина, со што се намалува трошењето и ја подобрува дава на производи.

√ низок трошењето, висок ефикасноста на производството и висока продуктивен создаде ниски трошењето единица и ниски трошоци на производство.

√ висока точност, грешка дијаметар е само 0,5 / 100 на OD цевката . Далеку повеќе точно од заеднички машина, која ги промовира конкурентна сила за производство на цевки.

 Т echnical проток

Лизгање нагоре → Uncoiling → стриже и заварување → спирала акумулатор → Формирање → индукција HF заварување → Надворешни брус отстранување → ладење → Определувањето на големината → Летечкиот видов → Стартувај табела → инспектор → Пакување → Магацински

122

модел

Круг цевка mm

Квадратни цевки mm

mm дебелина

Работа spead m / min

 

ERW20

Ф8-Ф20

6 × 6-15 × 15

0,3-1,5

120

Прочитај повеќе

ERW32

Ф10-Ф32

10 × 10-25 × 25

0,5-2,0

120

Прочитај повеќе

ERW50

Ф20-Ф50

15 × 15-40 × 40

0,8-3,0

120

Прочитај повеќе

ERW76

Ф32-Ф76

25 × 25-60 × 60

1,2-4,0

120

Прочитај повеќе

ERW89

Ф42-Ф89

35 × 35-70 × 70

1,5-4,5

110

Прочитај повеќе

 Забелешка: Ние можеме да дизајн и производство на одлуки цевка машина во согласност со барањата на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!