Ролери и spacer - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Ролери и spacer

Краток опис:

Се користи за валање на челични цевки. Специфични групи на ролки може да се користи за да се наведнуваат лента челик во челични цевки од потребниот дијаметар.

Материјал: Gcr15 или Cr12 или Cr12MoV

Цврстина на ролери: HRC58-62

Длабочината на угаси стврднување: ≥ 10mm

Рапавоста на површината: Ra≤0.8um


детали за производот

Тагови производ

Се користи за валање на челични цевки. Специфични групи на ролки може да се користи за да се наведнуваат лента челик во челични цевки од потребниот дијаметар.

Материјал: Gcr15 или Cr12 или Cr12MoV

Цврстина на ролери: HRC58-62

Длабочината на угаси стврднување: ≥ 10mm

Рапавоста на површината: Ra≤0.8um


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!