Slitting линија - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

slitting линија

Краток опис:

Slitting линија се користи главно за да се пресече видови на широк челични ленти во одредена ширина и потоа да ги одвратна да се задоволи барањето на различни постапката за заварени цевки и ладно валани производство на челик секција.


детали за производот

Тагови производ

Процесот на производство на Slitting линија
Loading Калем Uncoiling → → → Израмнувачко сечење на главата и на крај → Круг смолкнување → Slitter Edge recoiling → Акумулаторски → челик Раководител и крајот на свиткување одвојување → → → затегнувач Свитканост машина

Бр модел Ролна Широчина (мм) Дебелина (mm) За сечење брзина (m / min)
1 ZJ1000 500-1000 0,18-1,5 80-100
2 ZJ1250 900-1250 0,5-2 50-90
3 ZJ1500 1000-1500 1,8-4 40-80
4 ZJ1600 1000-1600 2-6 30-70
5 ZJ1600 1000-1600 4-10 20-70
6 ZJ1600 1000-1600 4-12,7 20-60
7 ZJ1800 1000-1800 5-14 15-60
8 ZJ2000 1200-2000 6-16 12-50

 Забелешка: Може да се дизајнира и произведува slitting линија во согласност со барањата на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!