Цврста состојба заварувач - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Цврста состојба заварувач

Краток опис:

употреба:

Се користи за да биде со високи перформанси греење единица контролирани од компјутер за заварување на челични цевки.

 

Структурата и работата принцип:

Целиот сет на цврста состојба HF заварувач состои од отстранување на владата, инвертер и излез на владата, за поврзување со оптички влакна, затворен циклус за водено ладење, централната конзола оператор, уред за механичко подесување, итн;


детали за производот

Тагови производ

Заварување моќност (kW) Цевка OD (mm) Дебелина (mm) Работна брзина (m / min)
100 10-50 0,3-2,0 ≤120
200 32-76 1,0-3,0 ≤120
250 32-76 1,0-4,0 ≤120
300 45-114 1,5-4,5 ≤90
400 45-165 1,5-4,5 ≤80
500 76-219 2,0-6,5 ≤80
600 76-273 3,0-9,0 ≤60
800 89-325 4,0-12,7 ≤50
1000 165-610 6,0-19,0 ≤30

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!