API tub mulli - China Shijiazhuang Zhongtai Pipe

mulli tub API

Përshkrim i shkurtër:

mulli tub API është e specializuar për prodhimin e ngjitur tub drejtë për të naftës dhe gazit tubacioneve. Duke marrë çeliku hot-mbështjellë si lëndë e parë, ajo të prodhojë tuba përmes roll ftohtë formimin dhe metodave të përshtatshme të saldimit si saldim HF, saldim me hark zhytur dhe kështu me radhë e nevojshme. Linja e tërë e prodhimit miraton "ZTF" teknologji formimin e cila është zhvilluar nga vetë kombinuar me teknologji të përparuar japoneze FFX. (Ajo ka nevojë për të ndryshuar rollers në seksionin avari)

 

 


Detail Product

Produkt Tags

Materialet : L245, L360, A53, J55, N80, X42, X46, X52, X56, X60, X65, X70
avantazhe Pajisje:
√ Successfully manufactured China’s large straight seam API pipe production line with Max OD 720mm
√ Aplikoni për çeliku forca të lartë dhe big trashësi
procesi i formimit √ ZTF shpëtuar rul deri në 60%
√ kontrollit elektrike dhe rregullim automatik, saktësi të lartë, rul lartë ndryshim shpejtësi

model

tub Round

mm

Trashësia

mm

spead pune

m / min

 

ERW140

Ф60-Ф140

2,0-5,0

60

Lexo më shumë

ERW165

Ф76-Ф165

2,0-6,0

50

Lexo më shumë

ERW219

Ф89-Ф219

2,0-8,0

50

Lexo më shumë

ERW273

Ф114-Ф273

3,0-10,0

45

Lexo më shumë

ERW325

Ф140-Ф325

4,0-12,7

40

Lexo më shumë

ERW377

Ф165-Ф377

4,0-14,0

35

Lexo më shumë

ERW406

Ф219-Ф406

6,0-16,0

30

Lexo më shumë

ERW508

Ф273-Ф508

6,0-18,0

25

Lexo më shumë

ERW660

Ф325-Ф660

6,0-20,0

20

Lexo më shumë

ERW720

Ф355-Ф720

6,0-22,0

20

Lexo më shumë

 T rrjedha echnical

Lëviz up → Uncoiler → Straightening fund → Flattener → Auto-qethje dhe Welding → horizontale akumulator → Strip UT → Formimi (ZTF) → saldim HF induksion → Heqja burr jashtëm → Heqja burr brendshme → rashinim → online Zbulimi → damar annealer → Air ftohjes → ujit ftohës → sizing → Cut off → Tabela Roll → rrafshim Test → End-ballafaqohet dhe chamfering → Hydrostatic testit → off-line UT testi → Drifter → inspektimit → peshuar dhe matja gjatësia → Coating & Printing → Paketimi → Magazina

Shënim: Ne mund projektimin dhe prodhimin e tubave të makinë në bazë të kërkesave të klientëve.


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !