ERW660 HF Drejt ngjitur tub Linja e prodhimit - China Shijiazhuang Zhongtai tub

ERW660 HF Drejt ngjitur tub Prodhimi Line

Përshkrim i shkurtër:

ERW720 lartë frekuenca fabrikë ngjitur gjatësor Linja e prodhimit tub / tub bërë makine / tub është projektuar për prodhimin e tubave të ngjitur e 48mm-114mm në OD dhe 1.5mm-4.5mm në trashësi të murit, si dhe korrespondon tub katror dhe drejtkëndëshe. 

 

Products: tuba arkitektonike Struktura, tuba API dhe produkte të tjera.

 

avantazhe Pajisje:

√ China’s large straight seam welded pipe production line

√ Aplikoni për çeliku forca të lartë dhe big trashësi

√ lëndë e parë mund të jetë spirale çeliku dhe pjatë të vetme

procesi i formimit √ ZTF shpëtuar rul deri në 60%

√ Me katror teknologji drejtpërdrejtë formimin, një grup i rul mund të prodhojë të gjitha madhësive tub

√ kontrollit elektrike dhe rregullim automatik, saktësi të lartë, rul lartë ndryshim shpejtësi


Detail Product

Produkt Tags

Informacione themelore teknike e ngjitur tub Linja e prodhimit

Product & yield Pipe Round 325mm-660mm trashësie: 6.0mm-20.0mm
Sheshi & tub drejtkëndësh 250mm x 250mm -500mm x 500mm trashësie: 6.0mm-20.0mm
gjatësi 6m-12m Length Toleranca: ± 3mm
Speed ​​prodhimi 20 m / min
Kapaciteti i prodhimit 180,000ton / vit
Konsumi Mill Kapaciteti i instaluar 1200 kW
Zona Line 350 (gjatësia) x 35m (gjerësia)
punëtor 6-8 punëtorë
Raw Material spirale çeliku të karbonit dhe çeliku pjatë Q235B (ASTM GR · D, σs 230) dhe të lartë-forcë çeliku

T rrjedha echnical

Scrolling up → uncoiling → qethur dhe saldim → spirale akumulator → Formimi → saldim HF induksion → Burr jashtëm heqjen → ftohjes → sizing → Flying pashë → Run jashtë tabelën → inspektimin → Paketimi → Magazina

122

F proces orming

tub Round roll ftohtë procesi i formimit të dizajn i mirë rul
Procesi formimin ZTF Ruaj rul deri në 60% dhe të kuptojë rregullim elektrik kontrollit
Sheshi & tub drejtkëndëshe General rrumbullakët-to-katror procesin Procesi i qëndrueshëm formimin
Round për të katror me turkshead Me cilësi të mirë tub, arrijnë të njëjtën trashësi mur me tub rrumbullakët
Procesi i formimit direkt në formë katrore Një grup i rul mund të prodhojë të gjitha madhësive tub dhe realizuar kontrollin elektrike dhe rregullim automatik

ERW Lista Products

model

mm Round tub

mm katrore tub

mm trashësi

Duke punuar m spead / min

ERW20

Ф8-Ф20

6 cm 6-15 cm 15

0,3-1,5

120

Lexo më shumë

ERW32

Ф10-Ф32

10 cm 10-25 cm 25

0,5-2,0

120

Lexo më shumë

ERW50

Ф20-Ф50

15 cm 15-40 cm 40

0,8-3,0

120

Lexo më shumë

ERW76

Ф32-Ф76

25 cm 25-60 cm 60

1,2-4,0

120

Lexo më shumë

ERW89

Ф42-Ф89

35 cm 35-70 cm 70

1,5-4,5

110

Lexo më shumë

ERW114

Ф48-Ф114

40 cm 40-90 cm 90

1,5-4,5

65

Lexo më shumë

ERW140

Ф60-Ф140

50 × 50-110 × 110

2,0-5,0

60

Lexo më shumë

ERW165

Ф76-Ф165

60 cm 60-130 x 130

2,0-6,0

50

Lexo më shumë

ERW219

Ф89-Ф219

70 cm 70-170 x 170

2,0-8,0

50

Lexo më shumë

ERW273

Ф114-Ф273

90 cm 90-210 x 210

3,0-10,0

45

Lexo më shumë

ERW325

Ф140-Ф325

110 × 110-250 × 250

4,0-12,7

40

Lexo më shumë

ERW377

Ф165-Ф377

130 cm x 280 130-280

4,0-14,0

35

Lexo më shumë

ERW406

Ф219-Ф406

170 cm x 330 170-330

6,0-16,0

30

Lexo më shumë

ERW508

Ф273-Ф508

210 cm x 400 210-400

6,0-18,0

25

Lexo më shumë

ERW660

Ф325-Ф660

250 × 250-500 × 500

6,0-20,0

20

Lexo më shumë

ERW720

Ф355-Ф720

300 × 300-600 × 600

6,0-22,0

20

Lexo më shumë


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !