Летечкиот Saw - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Летечкиот Saw

Краток опис:

Тоа е механичка опрема која се користи во континуирано производство, авто фиксна владетел сечење челични цевки, кој е еден од уредот за поддршка елемент за производствена линија заварување цевки.

Ниска инерција DC мотор со механички пренос уред, мерење, пресметување и возење видов автомобил со иста брзина со трчање цевки со голема брзина, а потоа отсечени цевки со спецификувани должина.


детали за производот

Тагови производ

тип предност
Триење пила (топла видов) Економски, намалување на инвестициите
Студената пила Сечење дел е со добар квалитет, без burrs
мелење видов Сечење дел е со добар квалитет, без burrs

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!