Мулти-функционални производствена линија - Кина Shijiazhuang Zhongtai цевки

Мулти-функционални производствена линија

Краток опис:

Овој вид на мелница може да произведе круг цевки, квадратни и правоаголни цевки и некои од abroach ладно валани челик секција

1) ZTF Формирање на технологијата што се користи во производството на тркалезна цевка

2) Директно плоштад Формирање технологија во производството на плоштад и правоаголни цевки

3) Производство на делови на Abroach Ладно валани челик секција


детали за производот

Тагови производ

1)  ZTF Формирање технологија  се користи во производство ИНГ  тркалезна цевка
√ Не треба да се промени калапи во делот дефект, заштеда на околу 60% на трошоците на ролки
√ ролери промена на време се намали значително, оддел дефект не треба да се промени калапи и само се прилагоди е во ред. И тоа може да се намали надолу за производство период.
√ интензитетот на трудот за медиумите.
√ тркалаат формирање технологија, калибар е различен и поволни за X70, N80 челични ленти.
√ челични ленти На е искривена и beared повеќе разумни, да се намали Бришење помеѓу лента и ролери, и, исто така, се намали отпадот на ролери.
√ Тоа е полесно да се врати и да се приспособат ролери.
2)  Директно плоштад Формирање на Државен ology  Во производство ИНГ  плоштад и правоаголни цевки
√ Спореди со круг во квадратни & правоаголник формирање на начин, на овој начин е подобро за обликот на работ на напречен пресек, релативно, полу-дијаметар на внатрешниот лак е мала, и гребенот е рамен, изглед е редовно.
√ целиот товар линија е ниска, особено големината делови.
√ Ширината на челични ленти е мал за 2,4-3% од круг во квадрат и правоаголник, тоа може да го спаси консумираат на суровина.
√ Тоа се прилагодат на мулти-точка виткање начин, да се избегне аксијална сила и од страна на триење, намалување на чекор формирање додека се обезбеди квалитет, во меѓувреме го намали трошењето на енергија и ролери на триење.
√ Тоа се прилагодат на комбиниран тип ролери на повеќето од трибините, таа сфати дека еден сет на ролери може да произведе десетици квадратни & правоаголник цевки со различни спецификации, тоа намалување на продавница на ролери, ниски трошоците за 80% на ролери, брзо на субсидирам промет, кратко време еден нов дизајн на производи.
3)  Производство на делови на Abroach Ладно валани челик секција
Едноставна abroach ладно валани челик секција, како што се директно формирана задржани челик, C во облик на челик, Z во облик на челик.

модел

Круг цевка mm

Квадратни цевки mm

mm дебелина

Работа spead m / min

 

ERW165

Ф76-Ф165

60 × 60-130 × 130

2,0-6,0

50

Прочитај повеќе

ERW219

Ф89-Ф219

70 × 70-170 × 170

2,0-8,0

50

Прочитај повеќе

ERW273

Ф114-Ф273

90 × 90-210 × 210

3,0-10,0

45

Прочитај повеќе

ERW325

Ф140-Ф325

110 × 110-250 × 250

4,0-12,7

40

Прочитај повеќе

ERW377

Ф165-Ф377

130 × 130-280 × 280

4,0-14,0

35

Прочитај повеќе

ERW406

Ф219-Ф406

170 × 170-330 × 330

6,0-16,0

30

Прочитај повеќе

ERW508

Ф273-Ф508

210 х 210-400 × 400

6,0-18,0

25

Прочитај повеќе

ERW660

Ф325-Ф660

250 × 250-500 × 500

6,0-20,0

20

Прочитај повеќе

ERW720

Ф355-Ф720

300 × 300-600 × 600

6,0-22,0

20

Прочитај повеќе

Забелешка: Ние можеме да дизајн и производство на одлуки цевка машина во согласност со барањата на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!