ERW114 HF Drejt ngjitur tub Linja e prodhimit - China Shijiazhuang Zhongtai tub

ERW114 HF Drejt ngjitur tub Prodhimi Line

Përshkrim i shkurtër:

ERW114 lartë frekuenca fabrikë ngjitur gjatësor Linja e prodhimit tub / tub bërë makine / tub është projektuar për prodhimin e tubave të ngjitur e 48mm-114mm në OD dhe 1.5mm-4.5mm në trashësi të murit, si dhe korrespondon tub katror dhe drejtkëndëshe. 

 

Products: tuba arkitektonike Struktura, tuba të lëngshme të ulët presion, tuba rrip transmetimit qymyr, tuba makinë bosht, tuba parmak, tuba kullë bazë, automobil tub çeliku rreze dhe produkte të tjera.

 

avantazhe Pajisje:

procesi i formimit √ ZTF shpëtuar rul deri në 60%

√ Me katror teknologji drejtpërdrejtë formimin, një grup i rul mund të prodhojë të gjitha madhësive tub

√ kontrollit elektrike dhe rregullim automatik, saktësi të lartë, rul lartë ndryshim shpejtësi


Detail Product

Produkt Tags

Informacione themelore teknike e ngjitur tub Prodhimi Line

Product & yield Pipe Round 48mm-114mm trashësie: 1.5mm-4.5mm
Sheshi & tub drejtkëndësh 40mm x 40mm -90mm x 90mm trashësie: 1.5mm-4.0mm
gjatësi 6m-12m Length Toleranca: ± 3mm
Speed ​​prodhimi 20-65 m / min
Kapaciteti i prodhimit 30,000ton / vit
Konsumi Mill Kapaciteti i instaluar 160 kW
Zona Line 78m (gjatësia) x 6 m (gjerësia)
punëtor 6-8 punëtorë
Raw Material spirale çeliku të karbonit karbonit çeliku spirale Q235B (ASTM GR · D, σs 230)
gjerësi 150mm-360mm trashësie: 1.5mm-4.5mm
Coil ID 550-610mm
Coil OD max 1600mm
Coil Pesha 4.0t

 

T rrjedha echnical

Scrolling up → uncoiling → qethur dhe saldim → spirale akumulator → Formimi → saldim HF induksion → Burr jashtëm heqjen → ftohjes → sizing → Flying pashë → Run jashtë tabelën → inspektimin → Paketimi → Magazina

122

F proces orming

tub Round roll ftohtë procesi i formimit të dizajn i mirë rul
Procesi formimin ZTF Ruaj rul deri në 60% dhe të kuptojë rregullim elektrik kontrollit
Sheshi & tub drejtkëndëshe General rrumbullakët-to-katror procesin Procesi i qëndrueshëm formimin
Round për të katror me turkshead Me cilësi të mirë tub, arrijnë të njëjtën trashësi mur me tub rrumbullakët
Procesi i formimit direkt në formë katrore Një grup i rul mund të prodhojë të gjitha madhësive tub dhe realizuar kontrollin elektrike dhe rregullim automatik

 

ERW Lista Products

model

mm Round tub

mm katrore tub

mm trashësi

Duke punuar m spead / min

ERW20

Ф8-Ф20

6 cm 6-15 cm 15

0,3-1,5

120

Lexo më shumë

ERW32

Ф10-Ф32

10 cm 10-25 cm 25

0,5-2,0

120

Lexo më shumë

ERW50

Ф20-Ф50

15 cm 15-40 cm 40

0,8-3,0

120

Lexo më shumë

ERW76

Ф32-Ф76

25 cm 25-60 cm 60

1,2-4,0

120

Lexo më shumë

ERW89

Ф42-Ф89

35 cm 35-70 cm 70

1,5-4,5

110

Lexo më shumë

ERW114

Ф48-Ф114

40 cm 40-90 cm 90

1,5-4,5

65

Lexo më shumë

ERW140

Ф60-Ф140

50 × 50-110 × 110

2,0-5,0

60

Lexo më shumë

ERW165

Ф76-Ф165

60 cm 60-130 x 130

2,0-6,0

50

Lexo më shumë

ERW219

Ф89-Ф219

70 cm 70-170 x 170

2,0-8,0

50

Lexo më shumë

ERW273

Ф114-Ф273

90 cm 90-210 x 210

3,0-10,0

45

Lexo më shumë

ERW325

Ф140-Ф325

110 × 110-250 × 250

4,0-12,7

40

Lexo më shumë

ERW377

Ф165-Ф377

130 cm x 280 130-280

4,0-14,0

35

Lexo më shumë

ERW406

Ф219-Ф406

170 cm x 330 170-330

6,0-16,0

30

Lexo më shumë

ERW508

Ф273-Ф508

210 cm x 400 210-400

6,0-18,0

25

Lexo më shumë

ERW660

Ф325-Ф660

250 × 250-500 × 500

6,0-20,0

20

Lexo më shumë

ERW720

Ф355-Ф720

300 × 300-600 × 600

6,0-22,0

20

Lexo më shumë


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !